banner

Special
Treatments
   
Appointments: +421 2 5263 5443
e-mail: a3clinic@a3clinic.eu
Contacts
Gallery
News
Price List
Beauty Salon
About Us
Home

Hand Care

Hands are often one of the visible signs of aging. Age related changes to the hands cause loss of volume of collagen and fat. Also the damage of the skin from frequent exposure to the sun can cause thinned skin and pigmentation. A3Clinic offers solutions how to keep your hands beautiful and young looking.
  Hand rejuvenation

Radiesse®
Healthy young skin contains collagen that gives it volume, elasticity and strength. As part of the ageing process, your own natural collagen gradually breaks down. This loss of elasticity and volume results in wrinkles, facial lines and skin laxity, reducing the youthful appearance of your face. Radiesse® is an injectable dermal filler that temporarily adds volume to help smooth moderate to severe facial wrinkles and gives an immediate lifting and firming effect on the skin. Once injected, Radiesse® directly provides volume and lift needed to diminish the signs of ageing because of the calcium-based microspheres and gel that comprise the product. Both the gel and the microspheres are completely broken down by the body over time. In addition to an immediate filling effect, the high-quality ingredients of Radiesse® stimulate the skin's natural collagen synthesis. Thanks to the collagen-inducing effect of Radiesse®, the skin regains its youthful tightness and elasticity – your natural beauty blooms again.
  Radiesse® as the only product received approval by the Food and Drug Administration (FDA) for hand rejuvenisation to correct volume loss in the back of the hands.

before
after
  Removal of excessive hair
Laserová epilácia je v súčasnosti najúčinnejšia metóda odstraňovania nežiadúceho ochlpenia, s najdlhšie trvajúcim účinkom. Na zákrok sa používa vysokokvalitný diódový laser – LIGHT SHEER od firmy Lumenis. Je vhodný na šetrné ošetrenie všetkých fototypov I-VI.
Laserový lúč sa vychytáva v pigmente chĺpku, kde prebehne tepelná reakcia, ktorá chĺpok zničí. Podmienkou úspešnej epilácie je zasiahnutie chĺpkov v rastovej fáze. Pretože na ľudskom tele sa v tomto štádiu nachádza približne iba 30-40% chĺpkov, je potrebné toto ošetrenie opakovať. Počet opakovaní je individuálny, minimálne je potrebné 3-5 zákrokov v predpísaných intervaloch.
Pred zákrokom sa neodporúča 3-5 týždňov chĺpky vytrhávať, môžu sa holiť alebo strihať. Týždeň po zákroku odporúčame ochranu ošetrených oblasti pred slnkom.
  Removal of skin pigmentation
Na korekciu pigmentových škvŕn sa v súčastnosti najčastejšie využíva liečba intenzívnym pulzným svetlom (IPL). V prípade odolávajúcich, alebo hlbšie uložených pigmentácií je riešením aplikácia TCA peelingu (kyselina trichloroctová). Doplnkom pri liečbe pigmentácií sú bieliace krémy.   Removal of excessive sweating
Nadmerné potenie v podpazuší, na dlaniach alebo nohách býva často nepríjemne a dokáže znížiť kvalitu sociálneho života.
Okrem bežného potenia, ktorým sa telo ochladzuje a odstraňujú sa z tela nepotrebné látky, trpí mnoho ľudí aj nadmerným potením – hyperhidrózou. Nadmerné potenie môže byť dôsledkom endokrinnej poruchy. Lokálna hyperhidróza, v určitej oblasti, napr. na dlaniach, chodidlách, v podpazuší, súvisí často so stresmi a zlou životosprávou.
​K odstráneniu potenia používame botulotoxínové injekcie. Ich princípom je zabránenie prenosu vzruchu nervových vlákien na potné žľazy. Trvanie účinku je individuálne, približne 9 – 12 mesiacov. Potom je možné zákrok opakovať.
  Hyaluronic acid
Súčasným trendom v estetickej medicíne je využitie vstrebateľných výplňových implantátov na báze kyseliny hyalurónovej. Používajú sa na vyplnenie kožných nerovností, vrások, na doplnenie a cielené zväčšenie objemu. Najčastejšie sa používa kyselina hyalurónová, ktorá je prirodzenou súčasťou kože, čím sa minimalizuje riziko alergickej reakcie. Kyselina hyaulurónová po aplikácii naväzuje molekuly vody, a tým sa vyplní, alebo zväčší objem. Dĺžka trvania efektu je individuálna, od 6 do 24 mesiacov.
Na našej klinike aplikujeme celosvetovo používané prípravky: Teosyal, Juvaderm, Restylane, Esthelis. Na vyžiadanie vám vieme zabezpečiť akýkoľvek iný prípravok.
  Endermologie (LPG system)
Endermológia povzbudzuje cievny a lymfatický systém, a tým redukuje zadržiavanie vody v tele. Taktiež modeluje postavu a zmenšuje objem určitých častí tela zvýšením lipolýzy v rôznych vrstvách tukového tkaniva. Zanedbateľný nie je ani jej vplyv na pokožku, keďže pôsobí ako peeling, ktorý odstraňuje odumreté bunky a obnovuje prirodzenú žiarivosť pleti. Vďaka týmto mnohým výhodám sa metóda endermológie využíva ako omladzujúca terapia. Poskytuje prakticky všetko, čo ženy od kozmetiky požadujú. Ako súčasť odtučňovacieho programu (pre mužov aj ženy) dosahuje perfektné výsledky mechanickým a fyziologickým pôsobením na hlboko uložené tukové vrstvy a stimuláciou telesného mechanizmu na odstraňovanie tukov. Táto metóda je ideálnym riešením na redukciu celulitídy a zlepšenie celkového estetického vzhľadu. V kontexte liposukcie sa využíva pred operáciou i po nej na zlepšenie pooperačných výsledkov.